Druzya.org
Возьмемся за руки, Друзья...
 
 
Наши Друзья

Александр Градский
Мемориальный сайт Дольфи. 
				 Светлой памяти детей,
				 погибших 1 июня 2001 года, 
				 а также всем жертвам теракта возле 
				 Тель-Авивского Дельфинариума посвящается...

 
liveinternet.ru: показано количество просмотров и посетителей

Библиотека :: Книги о вине... :: Кравченко Нина - Напитки домашнего приготовления
 [Весь Текст]
Страница: из 9
 <<-
 
Кравченко Нина 

Напитки домашнего приготовления
 
Аннотация: Улюбленим напоем наших предків з давніх давен був мед. Мед був звичайним частуваням на весіллі i під час свят. Дуже поширеними напоями були квас i пиво.
 3 появою у XV ст. «гарячого вина» – горілки почалося виготовлення різних настійок i наливок: варенухи, спотикача, запіканки, контабасу, слив'янки, тернівки, вишнівки, цитринівки, агрусівки, горобинівки.
 Детальні рецепти виготовлення цих та інших традиційних українських напоїв у домашніх умовах містить це видання.


---------------------------------------------


 Haпoї домашнього приготування

 Улюбленим напоєм наших предків з давніх давен був мед. Його готували з бджолиного меду, який варили з водою, і потім зброджували. 
 Про широке використання меду як народного напою згадується в багатьох історичних документах. Так, ще в Лаврентіївському списку говориться, що древляни зварили і відвезли в місто дуже багато меду для поминок, які влаштувала княгиня Ольга по своєму чоловікові. 
 Мед був звичайним частуванням на весіллях і під час свят. 
 Готовий мед наливався в бочки, які зберігались у спеціальних льохах, так званих медушах. 
 Іншим напоєм, добре відомим нашим далеким предкам, був квас. Його готували переважно з житнього борошна або житнього хліба і солоду. 
 Дуже поширеним напоєм було і пиво. 
 Готувалось воно спочатку без хмелю, але вже в XII ст. слово «пиво» набуло значення окремого (хмільного) напою поряд з медом і вином. В XV ст. з'являється «гаряче вино» – горілка. З появою горілки почалося виготовлення і різних настойок та наливок, про колір і смак яких давались найкращі відгуки. 
 З виникненням промислового винокуріння асортимент напоїв, які готували на Україні в домашніх умовах, зменшувався. Однак, незважаючи на це, ще й досі багато напоїв, рецептури яких наводимо нижче, готуються в домашніх умовах. 
 Варенуха


 В давнину варенуха була улюбленим напоєм. Готують її так. Промиті яблука, вишні, груші і сливи кладуть в окремі посудини, заливають горілкою і настоюють 5–6 год. Потім все зливають в одну емальовану або керамічну посудину, додають туди мед, імбир, корицю, гвоздику, запашний перець, лавровий лист, накривають покришкою, замазують тістом, кладуть невеликий гніт і ставлять в піч або духовку на 10–12 год. при температурі 90-100° С. Після цього варенуху проціджують і подають як гарячою, так і холодною.
 На 1 л горілки – 40 г сушених яблук, 40 г вишень, 25 г груш, 25 г слив, по 1 г імбиру, кориці і гвоздики, по 0,5 г запашного перцю і лаврового листу, 250 г меду.
 Узварець


 Беруть 1 л червоного столового вина, 100 г рому або коньяку, 1 1/2 склянки цукру, 1 паличку кориці, 12 гвоздик, кип'ятять все в каструлі, проціджують крізь сито і подають гарячим.
 Гаряче вино з імбиром


 Кип'ятять 4 л червоного вина з 1 паличкою кориці, додають 600 г цукру-рафінаду, стерши в нього цедру з 2 цитрин. В миску кладуть 50 г імбиру, заливають киплячим вином і подають гарчим на стіл.
 Спотикач


 Настояти 5 г кориці, 10 г мускатного горіха, 5 г гвоздики, 5 г шафрану, 20 г ванілі протягом 2 тижнів на
 
 [Весь Текст]
Страница: из 9
 <<-